Koupelnové doplňky NIMCO 0 položek / 0 Kč
POŠTOVNÉ ZDARMA
při objednávce nad 699 Kč


ÚDRŽBA VÝROBKŮ

Všeobecný návod údržby

Povrch pochromovaných výrobků z korozivzdorné oceli (i práškově lakované oceli) vyžaduje pravidelné čištění. Výrobky lze čistit horkou vodou s prostředkem na mytí nádobí (saponát) a poté přeleštit jemným hadříkem a vytřít do sucha. Nejlepší způsob na odstranění silnějšího znečištění, např. vodního kamene, je použití octa. Roztok by měl působit nějakou dobu, cca 15-20 minut. Po aplikaci je nutné výrobek dobře opláchnout čistou vodou. Na plochy výrobků z jakékoliv oceli je nutné používat bezchlorové prostředky! Např. na čištění skla.

Skleněné a keramické příslušenství doplňků čistěte obdobným způsobem jako kovové části a vyvarujte se také používání prostředků zmíněných níže. V žádném případě nepoužívejte k čištění myčku na nádobí. Poškození povrchu, materiálu může nastat v těchto případech:

a) použití bělících nebo desinfekčních prostředků především pokud obsahují sloučeniny chloru (chlornany, chlorečnany, apod.). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky.

b) vlivem působení vodního kamene. Tlusté vrstvy vodního kamene, které jsou i vlhké, výrazně zvyšují riziko poškození i koroze.

c) použití alkalických nebo kyselých silně koncentrovaných čisticích prostředků a prostředků obsahující silná oxidační činidla (protiplísňové a bělící prostředky). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky. V omezeně provětrávaných prostorech je vhodné se vyhnout použití těchto prostředků – odpařované chlorované sloučeniny mohou na povrchu kondenzovat a tím ho poškodit. Pokud je nutné tyto čisticí nebo desinfekční prostředky použít, je nutné zajistit dobré větrání prostor a čištěné povrchy dobře a rychle opláchnout!

d) použití prostředků stavební chemie určených pro čištění např. dlažeb od stavebních hmot – jsou velmi korozně agresivní!

e) použití tekutých nebo pastovitých písků, které obsahují abrasivní částice! Je třeba vyhnout se jakýmkoli drsným čisticím prostředkům, protože ty mohou být příčinou škrábanců. V žádném případě se nesmí používat ocelová vlna. Ta uvolňuje částečky železa, které porušují povrch.

f) používání ponorných lázní na čištění stříbra! Ty obsahují silné kyseliny nebo chloridy a jsou pro čištění pochromovaných výrobků či výrobků z korozivzdorné oceli rovněž naprosto nevhodné.

g) v případě čištění povrchů čistícími prostředky, kde není známé složení, které by mohlo poškodit vrchní vrstvu povrchové úpravy. Škodlivá je i kuchyňská sůl.


Používáním nevhodných čistících prostředků nebo nesprávnou údržbou dochází k poškození výrobku vinou spotřebitele a na vzniklé závady nemůže být uplatněna reklamace!

 

 

2. Piktogramy na obalech NIMCO

Není-li možné zobrazit na obalech kompletní návod na údržbu výrobků, jsou použity symboly ( piktogramy ) vyznačující zjednodušený návod na údržbu výrobku. Symboly vyznačují čištění pouze vlhkým hadříkem, octovým roztokem a zákaz výrobky čistit chemickými a  abrasivními,  prostředky, písky apod.


Piktogramy vyznačují čištění výrobků - hadříkem, vodou, octem či octovým roztokem - „ANO”.


Piktogramy vyznačují ZÁKAZ čištění výrobků abrasivními a chemickými prostředky a zákaz používání myčky na nádobí - „NE”.

 

Registrace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Přihlásit

CZ | EN
Země doručení (měna)
Nahoru