Koupelnové doplňky NIMCO 0 položek / 0 Kč

 

1.        1. Údržba - Všeobecný návod údržby

 

1.1       Povrch pochromovaných výrobků a výrobků z korozivzdorné oceli vyžaduje pravidelné čištění. Koupelnové doplňky lze čistit horkou vodou s prostředkem na mytí nádobí (saponát) a poté přeleštit jemným hadříkem a vytřít do sucha. Nejlepší způsob na odstranění silnějšího znečištění, např. vodního kamene, je použití octa. Roztok by měl působit nějakou dobu, cca 15 – 20 minut. Po aplikaci je nutné výrobek dobře opláchnout čistou vodou. Na plochy výrobků z korozivzdorné oceli leštěné do vysokého lesku je nutné používat bezchlorové prostředky, např. na čištění skla.

1.2       Skleněné a keramické příslušenství doplňků čistěte obdobným způsobem jako kovové části a vyvarujte se také používání prostředků zmíněných níže. V žádném případě nepoužívejte k čištění myčku na nádobí.

1.3       Případné odlupování barveného povrchu nádoby je standardním jevem opotřebování pryskyřicové sloučeniny barveného polyresinu, vzniklé jeho běžný používáním. K tomuto jevu dochází dlouhodobým opakovaným fyzickým kontaktem polyresinové nádobky například WC kartáčem, kartáčky nebo jinými potřebami, se kterými nádoba přichází do styku a nelze jej tedy považovat za vadu.

1.4       V případě umístění zrcadla do prostor s permanentní a vyšší vlhkosti vzduchu dochází k postupnému černání hrany zrcadla.  Pokud k rosení zrcadla dochází během delšího časového období, může dojít k částečné oxidaci zrcadloviny zejména v místech, kde se drží vysrážená vlhkost z okolí. Jedná se o běžnou vlastnost zrcadloviny používané pro výrobu zrcadel.

1.5       Ztráta barvy na hraně výrobku spadá mezi zcela standardní a běžné opotřebení výrobku, která postupně nastává jeho užíváním. Pokud se povrch výrobku neodlupuje a je nanesen v celistvé vrstvě, nejedná se o vadu výrobku.

1.6       Ztráta chromové úpravy povrchu plastové pumpičky patří k běžnému opotřebení pumičky, které vzniká jejím běžným užíváním. Ztráta chromové úpravy povrchu může být i podpořena pravidelným kontaktem chromového povrchu s chlornany a chlorečnany, které jsou obsaženy v některých agresivních mýdlech. Proto Vám doporučujeme nákup celokovové pumičky dávkovače, která je k těmto látkám obsažených v mýdlech odolná.

1.7       Poškození může nastat v těchto případech:

a)     použití bělících nebo desinfekčních prostředků především pokud obsahují sloučeniny chloru (chlornany, chlorečnany, apod.). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky.

b)     vlivem působení vodního kamene. Tlusté vrstvy vodního kamene, které jsou i vlhké, výrazně zvyšují riziko poškození i koroze.

c)     c) použití alkalických nebo kyselých silně koncentrovaných čisticích prostředků a prostředků obsahující silná oxidační činidla (protiplísňové a bělící prostředky). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky. V omezeně provětrávaných prostorech je vhodné se vyhnout použití těchto prostředků – odpařované chlorované sloučeniny mohou na povrchu kondenzovat a tím ho poškodit. Pokud je nutné tyto čisticí nebo desinfekční prostředky použít, je nutné zajistit dobré větrání prostor a čištěné povrchy dobře a rychle opláchnout!

d)     d) použítí prostředků stavební chemie určených pro čištění např. dlažeb od stavebních hmot, které vykazují značnou korozní agresivitu

e)     e) použití tekutých nebo pastovitých písků, které obsahují abrasivní částice! Je třeba vyhnout se jakýmkoli drsným čisticím prostředkům, protože ty mohou být příčinou škrábanců. V žádném případě se nesmí používat ocelová vlna. Ta uvolňuje částečky železa, které porušují povrch.

f)      f) používání ponorných lázní na čištění stříbra! Ty obsahují silné kyseliny nebo chloridy a jsou pro čištění pochromovaných výrobků či výrobků z korozivzdorné oceli rovněž naprosto nevhodné.

g)     g) v případě čištění povrchů čistícími prostředky, kde není známé složení, které by mohlo poškodit vrchní vrstvu povrchové úpravy. Škodlivá je i kuchyňská sůl.

1.8       Používáním nevhodných čistících prostředků nebo nesprávnou údržbou dochází postupně k poškození výrobku, vyčerpání jeho užitných i estetických vlastností a takový postup tedy může vést k zamítnutí reklamace kupujícího.

2.        Piktogramy na obalech NIMCO – vysvětlení piktogramů

2.1       Není-li možné zobrazit na obalech kompletní návod na údržbu výrobků, jsou použity symboly (piktogramy) vyznačující zjednodušený návod na údržbu výrobku. Symboly vyznačují čištění pouze vlhkým hadříkem, octovým roztokem a zákaz výrobky čistit chemickými a abrazívními prostředky, písky apod.

2.2       Piktogramy, které vyznačují možnost čištění výrobků - hadříkem, vodou, octem či octovým roztokem - „ANO”, mají následující vzhled:

 2.3 Piktogramy vyznačují ZÁKAZ čištění výrobků abrasivními a chemickými prostředky a zákaz používání myčky na nádobí.- „NE” mají následující vzhled:

  

Registrace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Přihlásit

CZ | EN
Země doručení (měna)
Nahoru